Горностай Максим (07.09.1999 – 16.05.2023)

горностай3Горностай Максим народився 07 вересня 1999 року. У 2017 році закінчив державний навчальний заклад «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» зі срібною медаллю. Та здобувати вищу освіту вирішив за напрямком інформаційних технологій, то ж у 2017 році вступив на навчання на факультет інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2021 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка», мріяв про продовження освіти у магістратурі. Максим закінчив військову кафедру та отримав звання молодшого лейтенанта. Але, на превеликий жаль, не встиг завершити навчання. Його життя обірвала війна, яку розпочала Росія проти України 24 лютого 2022 року.

Лейтенант Національної гвардії України Горностай Максим Павлович загинув під Бахмутом 16 травня 2023 року. 

Викладачі факультету пам’ятають його як активного та ініціативного студента, талановитого і привітного. Максим був всебічно розвиненою особистістю, ерудованим, міг підтримати розмову на будь-яку тему. Був принциповим, у спілкуванні завжди намагався відстояти свою думку, проте вмів робити це дуже виважено та тактовно. Цікавився науковими дослідженнями у сфері Internet of Things.

Максим був дуже товариським, мав задатки лідера, легко знаходив спільну мову у колективі однолітків. Кілька років навчання був старостою групи, одногрупниця Катерина згадує: «Максим перші роки був старостою у моїй групі. Ми гарно спілкувалися, брали участь у різних заходах. Він допомагав студентам та відстоював їх інтереси. Мені не віриться, що його більше немає…»

Одногрупник Микита згадує Максима: «Він був чудовим товаришем, ми завжди один одному допомагали як у навчанні, так і в повсякденному житті. Не віриться просто…»горностай1

Близький товариш Андрій відгукується про Максима такими теплими словами: «Максим був гарним другом; другом, який завжди підтримає; веселим і дуже амбіційним. Дуже боляче втрачати таку людину…»

Максим був хорошим сином та братом. Сестра Максима, режисерка фільму «Стоп Земля» Катерина Горностай, оприлюднила у соціальній мережі fb свій допис про втрату брата (https://www.facebook.com/kateryna.gornostai/posts/pfbid02WUx3xZrrTGJ2Kt5kTzTPmRZ2E1TmYVuTeUdpSQW2imXcAqDnwUZRUPArfTLagmT5l), де розмістила останнє зняте нею фото Максима.

Похований Максим на Берковецькому цвинтарі у Києві. Прощання з полеглим відбулося з військовими почестями, на похованні було багато людей, викладачі та випускники факультету інформаційних технологій, кафедра військової підготовки…

Колектив факультету інформаційних технологій глибоко сумує з приводу цієї непоправної втрати. Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким, схиляємо голову перед батьками, котрі виростили справжнього сина нашої Батьківщини.

Максим назавжди залишиться у наших серцях! Пам’ятаємо.

Comments are closed.